Hesap Oluştur


Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Çinde Saklanan Türk Piramitleri

#1
Çin'de saklanan Türk piramitleri aslında kurganlardır. Kurgan, korunan yer anlamına gelmekte olup mezar yapıtlarıdır. Çin Halk Cumhuriyeti bu kurganların araştırılmasını yasaklamıştır. beyaz piramid adını taşıyan kurganın Mısır'daki tüm piramidlerden daha yüksek olduğu düşünülmektedir. Bugün Çin hakimiyetindeki Doğu Türkistan sınırları içerisinde yer alan,Xi'an şehrine 100 km uzaklıkta, dağların etrafında irili ufaklı 100 adet piramit ile beraber, 300 metre yüksekliğinde Beyaz Piramit olarak da adlanırılan dev bir yapıda bulunmaktadır.
Türk Piramitleri batı toplumunun ilgisini 2.Dünya savaşı sırasında çekmiştir. hikâyeler "Büyük Beyaz Piramit" hakkındadır. ABD Hava kuvvetleri pilotu James Gaussman'ın İkinci Dünya Savaşı sırasında Hindistan'dan Çin'e olan uçuşu sırasında devasa beyaz bir piramit gördüğüne dair hikâyeler vardır.
Fakat bazı iddialara göre bu piramitlerin varlığı batılı bilim insanları tarafından daha önceden de biliniyordu. Science News gazetesi ikinci dünya savaşı yıllarında piramitler hakkında şöyle bir yazı yayınlamıştır. "...Bölgede bulunan piramitler çamur ve topraktan yapılmıştır. Mısır piramitlerinden çok höyüklere benzerler ve bölge henüz keşfedilmemiştir’’. Bölgede bulunan Amerikalı Bilim insanları Beyaz Piramit denilen yapının 300 metreye yakın bir yüksekliğe sahip olduğunu söylemektedirler ki bu mısır piramitlerinin iki katı kadardır.
Bölgedeki piramitler turistik bir yer değildir ve Çin Halk Cumhuriyeti tarafından üzerleri toprakla örtülüp ağaçlandırmaya başlanmıştır.Bölgeye giriş yasaktır.
Bir teoriye göre m.ö yıllarda Mu kıtasının var olduğu zaman kıtada çok gelişmiş bi medeniyetin hüküm sürdüğü ve kıtanın yok olması ile Güney Amerika ve Asya ya dağılan medeniyetin birbirine benzer teknikler kullanarak yapılarını devam ettirmişlerdir. Maya piramitleri, inka piramitleri, aztek piramitleri ve zigguratların da birbirlerine çok benzer bir teknik ile inşa edilmesi bu teoriyi güçlendirmektedir.
Mısır piramitlerinin ise Çinde ki Türk piramitlerinden yola çıkılarak yapıldığı ve hatta mumyalama işlemlerinin bile eski Türklere ait olduğu Türk bilim adamı Kazım Mirşan tarafından araştırılarak ispatlanmıştır.

Çin metinlerine göre Türkler m.ö 5 ile 15 bin yılları arasında orta asyada medeniyetlerinin en parlak dönemindeler. Piramitleri ise bu yıllar arasında bölgede bulunan mısır metinlerinde de geçen Uygurlar yapmıştır. Türk Bilim adamı Kazım Mirşan bu güne kadar anlamı çözülemeyen 184 adet mısır hiyeroglifini ön Türkçe olarak okumuştur. Okuduğu metinde mumyalama tekniklerinin m.ö 3000 li yıllarda Altaylardan geldiği ortaya çıkmıştır.
Çin yetkilileri, bu uygarlık belgelerini dünyanın gözünden gizleyebilmek için,
Piramitlerin uçlarını olabildiğinde tahrip edip üzerlerine toprak ile doldurup sanki bir yükseltiymiş havası vermişlerdir. Üzerlerine sürekli yeşil kalan ağaçlar dikmişlerdir. Böylece yıllar sonra bu piramitler, üzeri ormanla kaplı tepeciklere dönüşeceklerdir. Bunun yanı sıra Çin Halk Cumhuriyeti Piramitlerin etrafını köylüler tarafından ekime serbest bırakıyor. Bu şekilde asırlardır toprak altında yatan tarihimiz tahrip ediliyor.

Eğer böyle olmasaydı, yani, bu piramitler Çinlilere ait olsaydı, Çin Halk Cumhu. turist çekebilmek için, kendi uygarlığının eskiliğini dünyaya anlatabilmek için, bırakın üzerlerine ağaç dikmeyi, tüm piramitlerin her taşını tek tek parlatırdı.
Yakın zamanda Piramitlerin içine giren ve fotoğraf çekmeyi başaran tek insan olan Oktan Keleş’in açıklamaları tarihe yeni bir boyut kazandıracak türdendir. Oktan Keleşin incelemelerine göre yaklaşık 5000 yıllık geçmişe sahip olan piramitlerde, yapılan inşa ve mumyalama işlemleri mısırda kinden çok daha ileri seviyededir.
Türk araştırmacı-yazar Oktan Keleş piramitleri ziyaret ettiğinde Türk tarihinin baştan sona değişebileceğine değinmiştir. Yaşlı bir Çinli rehber ile piramitlere gizlice giren Oktan Keleş piramitlerin içinde Türklere ait sembol, heykel ve tabletler olduğunu da belirtir. Piramitin içinde 2 metreye yakın bir mumya, üzerinde kurt başları ve ayyıldız sembolleri bulunmaktadır. İçerde 3 metre yüksekliğinde Oğuz Kağan'ın temsili süreti bulunmaktadır.
Kesin olmamakla beraber Çinli rehberin Oktan Keleşe söylediği Büyük Beyaz Piramitin Türklerin atası Oğuz Kağana ait olduğudur.

Resimler
[Resim: 2032946.jpg]

[Resim: ameripyr.jpg]
EFSANE YENİDEN
CevaplaKonu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yeni Türk Efsana Oyunu İçin Modelleme Yapan Arkadaşlar Aranıyor Rigba 2 126 18.02.2015, Saat: 10:41
Son Yorum: Dragonborn
  Orhun Kitabelerinde Saklanan Gerçek Poison 0 81 27.08.2014, Saat: 10:08
Son Yorum: Poison
  Atatürk’ün Türk Diline Yaptığı Hizmetler Emodifiye 1 173 23.07.2014, Saat: 06:55
Son Yorum: Poison
  Türk bilimci o sineğin sırrını çözdü Muhammed Ömer 0 108 12.05.2014, Saat: 06:17
Son Yorum: Muhammed Ömer
  Kürşad Ve 40 Yiğit Türk Hayatı Emodifiye 6 472 18.08.2013, Saat: 08:36
Son Yorum: Emodifiye

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Mc_cEzA Modifiye © 2010 - 2020 - Her Hakkı Saklıdır.