Hesap Oluştur


Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
World of Warcraft Tarihi - Mitler 2

#1
Geçtiğimiz hafta ilk bölümüyle başladığımız World of Warcraft Tarihi'nin Mitler kısmının ikinci bölümüyle karşınızdayız. Bu hafta sizlere "Eski Tanrılar ve Azeroth’un Düzenlenmesi" ile "Dragonflight’ların Görevlendirilmesi" bölümlerini anlatacağız.
Eski Tanrılar ve Azeroth’un Düzenlenmesi

Bu bölüm Undercity’deki Apothecarium’da, Blackrock Depths’in Domicile bölümünde, Darnassus şehrinde, Ironforge’daki Hall of Explorers’da, Wetlands’deki Menethil Harbor’da ve Western Plaugelands’deki Scholomance’te bulunan “The Old Gods and the Ordering of Azeroth” isimli kitaptan alınmıştır.

Sargeras’ın işlerini mahvettiğinden habersiz olan Titanlar, dünyadan dünyaya dolaşmaya ve uygun bulduklarına şekil verip düzenlemeye devam ettiler. Bu yolculukları sırasında, üzerinde yaşayanların sonradan “Azeroth” olarak adlandıracağı küçük bir dünyaya denk geldiler. Titanlar bu ilkel yeryüzünde ilerlerken, çeşitli düşman doğa güçleriyle karşı karşıya geldiler. Bu doğa güçleri (elementaller), Eski Tanrılar olarak bilinen şeytani yaratıklardan oluşan bir ırka tapıyorlardı. Eski Tanrılar, dünyalarını istilacıların metalik dokunuşlarından korumaya ve Titanlar’ı püskürtmeye yemin etmişlerdi.

Eski Tanrılar’ın şeytani eğilimleri yüzünden rahatsız olan Pantheon, elementallere ve karanlık üstâdlarına karşı savaş açtı. Eski Tanrılar’ın orduları en güçlü elemental komutanları tarafından yönetiliyordu: Ragnaros the Firelord, Therazane the Stonemother, Al’akir the Windlord ve Neptulon the Tidehunter. Bu kumandanların kaotik güçler, öfkelerini dünyanın her yanına götürdüler ve devasa Titanlar’la savaştılar. Elementaller ölümlülerin anlayışının ötesinde güçlü olmalarına karşın güçlerinin toplamı, Titanlar’ı durdurmaya yetmezdi. Elemental lordları birer birer düştüler ve güçleri dağıldı.


[Resim: 23.jpg]
Elementaller
Pantheon, Eski Tanrılar’ın hisarlarını paramparça etti ve dört şeytani tanrıyı, dünyanın derinliklerine hapsetti. Eski Tanrılar’ın öfkeli ruhları fiziksel dünyaya bağlı tutan güçleri olmayınca, elementaller farklı bir boyuta hapsolmuş ve sonsuzluğa kadar birbirleriyle rekabet içerisinde kalmışlardı. Elemental’lerin gidişiyle doğa sakinleşti ve dünya barışçıl bir uyuma girmiş oldu. Titanlar tehditin bastırıldığını gördüler ve tekrar işe giriştiler.

Alıntıdır
EFSANE YENİDEN
CevaplaKonu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  PayDay 2'nin Çıkış Tarihi Belli Oldu Cruzers 5 356 06.08.2013, Saat: 11:27
Son Yorum: Maestro.
  Lost Planet 3'ün çıkış tarihi açıklandı EFS@NE 0 245 10.03.2013, Saat: 06:11
Son Yorum: EFS@NE
  Assassin's Creed IV'ün Çıkış Tarihi ! Psycho Berkay 0 272 01.03.2013, Saat: 11:54
Son Yorum: Psycho Berkay
  Tyranny of King Washington’ın tüm bölümlerinin çıkış tarihi duyuruldu EFS@NE 0 251 07.02.2013, Saat: 01:30
Son Yorum: EFS@NE
  GRID 2 Çıkış Tarihi Netleşti EFS@NE 0 204 05.02.2013, Saat: 03:46
Son Yorum: EFS@NE

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Mc_cEzA Modifiye © 2010 - 2020 - Her Hakkı Saklıdır.